środa, 20 marca 2013

Thelema Dream Tarot - Major Arcana

Thelema Dream Tarot

To już jest ostateczna wersja Arkanów Wielkich.

Teraz czas na Arkana Małe :)
Moja praca nie może być powielana, kopiowana, edytowana, publikowana, przekazywana lub przesyłana w jakikolwiek sposób bez mojej pisemnej zgody


15 komentarzy:

 1. Moja Droga.

  Cieszę się, że jestem pierwszy, który wyraża swoje (skromne) zdanie na temat kompletu Wielkich Arkanów TWOJEGO Tarota.

  Jestem pod dużym wrażeniem. Thelema Dream Tarot - sama nazwa mówi za siebie. Operowanie kolorami na kartachTarota odgrywa pierwszorzędną rolę, co potrafiłaś maksymalnie, w pełni wykorzystać. Myślę, że laik, ktoś, kto kompletnie nie zna kart Tarota, patrząc na Twoje, jest w stanie prawidłowo odczytać przesłania poszczególnych obrazów. Właśnie po kolorach, ich intensywności, a także po postaciach, które potrafiłaś odpowiednio dobrać. W tym miejscu odwołam się do "autorytetu" - mojego wnuczka, któremu przed laty pokazywałem karty i prosiłem, żeby patrząc na nie opowiedział mi "historyjkę", a może bajeczkę, jaka mu przychodzi na myśl. Byłem zaskoczony, a może bardziej zdumiony tym, co słyszałem z ust tego kilkuletniego chłopaka. Wiadomo, że dzieci odbierają Świat nazwijmy "obrazami", co nie umniejsza ich znaczenia, wręcz przeciwnie. Jestem przekonany, że Twoja talia zrobiłaby na nim duże wrażenie, a jego "opowieści" by pokryły się z Twoim "sennym", cudownym przesłaniem.

  Zawsze uważałem i uważam nadal, że Wielkie Arkana są esencją Tarota, być może, dlatego za każdym razem, kiedy biorę do ręki (bądź oglądam w Internecie) nową - nieznaną do tej pory talię, skupiam się na nich. Małe Arkana - na cóż, są ważne, ale głównie dla wróżbity, do których się nie zaliczam. Tarota traktuję, jako wspaniałe narzędzie poznawania "prawdy o życiu", co nie znaczy, że dywinacja jest mi obojętną, wszak z niej korzystam, ale w szczególnych sytuacjach. Niemniej będę czekał z niecierpliwością na pozostałe 56 obrazów, ale o nich to może innym razem. Myślę, że będą one równie piękne i co najważniejsze TWOJE, nieszablonowe.

  Pozdrawiam serdecznie i ciepło z Wałbrzycha, czekającego na Słońce i na Wiosnę. :)

  Dodam, że tym razem udało mi się być pierwszym, przed Basią Silver, która regularnie gości na Twojej stronie. Basieńko! Ciebie także pozdrawiam równie serdecznie. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję Ci Edwardzie za piękny komentarz :)

  Ucieszył mnie fakt, że zwróciłeś uwagę na kolory do których szczególnie przywiązywałam wagę. Były i są dla mnie ważnym "narzędziem" postrzegania otoczenia. Chociaż na pierwszym miejscu dominuje u mnie zmysł powonienia :)) Zapachy potrafią wywołać u mnie konkretne obrazy i wrażenia nawet sprzed 40 lat :)

  Gdy po kolei prezentowałam swoje karty (szczególnie na fotoblogu), nie raz spotkałam się ze spontaniczną reakcją ludzi - laików w dziedzinie Tarota. Bezbłędnie odczytywali główne przesłanie danej karty. W tym dominowali mężczyźni. Był to dla mnie szok, miły szok i niezmierna radość.

  Basia Silver towarzyszyła mi cały czas. Jej opisy i komentarze pięknie uzupełniały się z moimi obrazami. Bardzo się cieszę, że była ze mną i mam nadzieję na dalsze jej "towarzystwo"

  Teraz robię sobie malutką przerwę i zaczynam "malować" karty dworskie. Z tego co się orientuję, to chyba najmniej zrozumiałe i lubiane karty:))

  AM będą następnym wyzwaniem kolorystycznym i nie tylko. Trzeba będzie umiejętnie powiązać Ducha Tarota (AW) z ciałem Tarota(AM) :)))
  Liczę jak zwykle na swoje zmysły i intuicję.

  Pozdrawiam serdecznie i ciepło :)

  Fajnie, że już jesteś Edwardzie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem ^ ^ Jak zawsze z lekkim poślizgiem, ale jestem :) Wszystkie karty z Arkan Wielkich - wspaniałe. Pisałam ci już, Thelemo o wielkim zachwycie dla twojego talentu, nie raz, ale teraz znów powtórzę: talent to rzecz święta, kto go marnuje, ten buc i nie będzie mu się wiodło. Ty zaś, nie dość że potrafisz zeń korzystać, to jeszcze przekładasz go na sferę bliską twemu sercu. To piękne i szlachetne. Niecierpliwie czekam na ciąg dalszy twojej tarotowej podróży-inspiracji. :)

  Pozdrawiam serdecznie, Ciebie - artystko droga i Ciebie, Edwardzie :) :*

  OdpowiedzUsuń
 4. Thelmo

  pełnych miłości, spokoju i wytchnienia Świąt Wielkanocnych, całe Arkana Wielkie przepiękne -zresztą od pierwszej karty to moje kolory, wiele delikatności, miłości i wrażliwości :)

  pozdrawiam Iwona z Krakowa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Iwonko za piękne życzenia :)

   Pozdrawiam serdecznie

   Usuń
 5. Jakbym wchodziła w baśń, z której nie chce się wychodzić...

  Nie raz zdarzało mi się już "wchodzić" w Twoje karty,
  gdy prezentowałaś je pojedyńczo, a teraz mogę poruszać się
  płynnie między wszystkimi, iść naprzód i zawracać,
  wznosić się i opadać, kontemplować.

  Moja dusza czuje się poruszona.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za tak poetycki komentarz :)

   Pozdrawiam serdecznie

   Usuń
 6. Oglądałam na grafice różne karty Tarota celem dokupienia nowej talii. Spodobały mi się Twoje i zaczęłam szukać, co to za talia, sądząc, ze to jakaś popularne, znane wydanie. Byłam bardzo zdziwiona jak do mnie dotarło, że to dzieło mojej rodaczki, które dopiero powstaje. Karty są przepiękne, bajeczne, czarujące, podziwiam zdolności. Przeglądnęłam w internecie chyba wszystkie dostępne talie, Twoje karty są wśród tych kilku, które najbardziej mi się spodobały.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za tak miły i krzepiący twórczo wpis :)
   Cieszę się, że moje karty się podobają.

   Pozdrawiam ciepło :)

   Usuń
 7. Witam. Nie mogę nacieszyć oczu pięknem tych kart. Z pewnością owoc twojej cieżkiej pracy zasługuje by znaleźć się w sprzedaży (w przeciwieństwie do wielu nieudolnie wyprodukowanych talii które niestety można zakupić w sklepach). Z twojego tarota rzeczywiście emanuje pewna magia a kolorystyka jest bardzo sugestywna. Czekam z niecierpliwością na Arkana małe.

  Miłość jest prawem, miłość podług woli.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję i cieszę się, że moje karty się podobają:)

   Pozdrawiam serdecznie
   T.

   Usuń
 8. Twoje karty są naprawdę niesamowite. Tyle w nich energii i barw. Nie mogę się już doczekać, kiedy zakończysz cały projekt i znajdziesz wydawcę. Mam nadzieję, ze wkrótce :) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję i serdecznie pozdrawiam :)

   T.

   Usuń
 9. Przepiękne karty! Jedne z piekniejszych jakie widziałam!
  Jeśli znajdziesz wydawce koniecznie daj znać i.. walcz o to by karty były w miarę duzych rozmiarów. Tak piekna grafika powinna byc zdecydowanie widoczna ;)

  Pozdrawiam,
  Margola

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Margola :) i pozdrawiam ciepło

   Usuń